معرفی سایت – ماشین حساب های کمک درسی

در این پست، سه ماشین حساب جالب و کاربردی رو برای دانش آموزان معرفی می کنم. البته این ماشین حساب ها، تحت وب هستند، لازم نیست که بابت استفاده از اونها پولی پرداخت کنید، فقط کافیه به صفحه سایت مربوط به هر کدوم سر بزنید و اون ها رو امتحان کنید.

۱-    ماشین حساب شمارنده های اول یک عدد

اگر دانش آموز یا معلم ریاضی کلاس هفتم هستید ،پس با اعداد اول و شمارنده های اول در کتاب ریاضی آشنا هستید. یکی از تمرین های این فصل از کتاب نوشتن شمارنده های اول یک عدد طبیعی است، برای این کار باید نمودار درختی عدد رو رسم کنید.

اولین ماشین حساب دقیقا همین کار رو انجام میده. به این صفحه مراجعه کنید.

عدد دلخواه خودتون رو در کادر سفید وارد کنید. نمودار درختی به سرعت رسم میشه و فاکتورهای اول عدد با دایره مشخص میشوند.

۲-    ماشین حساب شمارنده های یک عدد

در ابتدای فصل شمارنده ها و اعداد اول کتاب ریاضی هفتم، با مفهوم شمارنده های یک عدد آشنا می شویم. دومین ماشین حساب یک عدد طبیعی رو دریافت می کنه و شمارنده های اون عدد رو نمایش میده. کافیه به این صفحه مراجعه کنید. عدد دلخواه خودتون رو در کادر سفید وارد کنید. ماشین حساب به سرعت شمارنده های عدد رو در قالبی زیبا نمایش میده .

۳-    ماشین حساب عملیات کسرها

این ماشین حساب دو عدد کسری یا عدد مخلوط رو از شما میگیره و پاسخ رو هم به صورت کسر یا عدد مخلوط نمایش میده. البته همه ماجرا این نیست ،چون این ماشین حساب یک نمایش تصویری هم از عمل انجام شده نشون میده.

حاصل ضرب دو کسر ½ در ¾ میتونه به صورت نصف ¾ در نظر گرفته بشه که اگه از رسم شکل استفاده بشه خیلی ساده پاسخ ۳/۸ خواهد بود. این تعبیر کمک زیادی برای درک ضرب کسرها میکنه و این ماشین حساب این کار رو به درستی انجام میده. کافیه به این صفحه مراجعه کنید و دو کسر یا عدد مخلوط دلخواه رو وارد کنید و عمل دلخواه رو هم از لیست عملیات انتخاب کنید تا برنامه پاسخ و تصویر رو به سرعت نمایش بده.


پی نوشت : این ماشین حساب های کمک درسی از سایت http://www.dadsworksheets.com معرفی شده اند. 

پاسخ دهید

*